خرید و فروش فلزیاب – 09014444903

نشانه های یافتن مکان گنج

در امر کاوش یکی از مسائلی که بسیار مهم به شمار می آید. علائم و نشانه هایی است که برای هر دفینه و گنجینه ای به کار رفته است. از آنجایی که نشانه ها و علائم می تواند محل دقیق گنج را نشان دهد. آشنایی با آنها بسیار مهم بوده. و می تواند به ما کمک های شایانی در امر کاوش کند.

علائم و نشانه ها در یافتن مکان گنج

در کاوش ها قبل از استفاده از دستگاه های فلزیاب باید به این نکته اطمینان داشته باشیم. که محلی را که انتخاب کرده ایم قطعا دارای بار بوده. یعنی در آن مهم گنج وجود داشته باشد. همانطور که گفته شد وجود علائم و نشانه ها حاکی از آن بوده که در آن محل گنجینه ای وجود دارد. ممکن است این نشانه ها سنگی، چوبی و… باشند و یا حکاکی هایی روی سنگ یا صخره ها نشانه هایی باشد. که به ما در امر کاوش خواهد کرد. باید زمانی از دستگاه فلزیاب استفاده کنیم که با استفاده از نشانه ها بتوانیم مناطقی را شناسایی کرده. سپس توسط فلزیاب آن منطقه که مشکوک به وجود بار است را کاوش کنیم.

این امر باعث می شود که نیاز به کاوش یک منطقه با وسعت بالا نباشد، و زمان کمتری را برای کاوش از ما می گیرد. از نشانه هایی که می توان برای کاوش از آنها استفاده کرد. وجود درخت های کهن سال گردو یا زالزالک است. و همچنین چشمه و برکه ای که نشان از آبادانی می دهد. از نکاتی که می توان به آن اشاره کرد وجود سنگ ها و حکاکی های خاص بر روی آنها بوده.

همینطور ممکن است در اطراف یک سنگ حکاکی شده چند سنگ کوچک و بزرگ نیز باشد. که آنها هم دارای حکاکی های خاصی باشند. که از علائم و نشانه ها وجود گنج هستند. یکی دیگر از نشانه هایی که می تواند از علائم وجود گنج باشد تپه هایی هستند که در کنار چشمه ها به وجود آمده اند. البته نمی توان گفت که هر تپه ای دارای گنجینه است. مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم دلیل قطعی بر وجود گنج نبوده ولی می تواند در کاوش ها به ما کمک کند. و انگیزه کاوشگران را بالا ببرد.

 

 

نشانه های پس از لایه برداری

از نشانه هایی که پس از لایه برداری می توان به آن اشاره کرد. سنگ چین ها، سنگ های طبیعی رنگی است. که معمولا در عمق یک ونیم متر به بالا زمین یافت می شود. این سنگ ها ممکن است دارای رنگ های مختلفی نظیر سیاه، سبز و یا دیگر رنگ ها باشند. که معمولا این رنگ ها بیشتر دیده شده است. همچنین وجود آجر یا خشت خام به شکل مربع یا مستطیل که به صورت پله کانی چیده شده باشد.

وجود گنج را افزایش می دهد. البته به شرطی این آجرها مصالح مربوط به ساختمان نباشند. و برای خانه های قدیمی به کار نرفته باشند. و تنها برای نشانه گنجینه به کار رفته باشد.این نوع خشت ها می تواند به وجود یا عدم وجود تله های مختلف به ما کمک کند. همچنین از طریق آن ها می توان دریافت که بار موجود در آن مکان پربار بوده. و یا ارزش چندانی ندارد. همینطور وجود جسد انسان، سفال و کوزه شکشته نیز می تواند نشانه هایی از وجود گنجینه باشد.

 

نشانه های گنج

 

در زمان های گذشته از ذغال سنگ و ذغال چوب به عنوان عایق اموال برای محافظت از آنها استفاده میشد. که وجود این مواد در عمق های مختلف نیز می تواند بیانگر این موضوع باشد. که در آن مهم گنجینه ای دفن شده است.

البته لازم به ذکر است که این نشانه ها خیلی اطمینانی نیستند. زیرا ممکن است در گذشته در آن محل آتش روشن شده باشد. و آن ذغال های حاصل از یک آتش معمولی باشد. به همین دلیل در بعضی موارد ممکن است کاوشگران را به اشتباه بی اندازد.

باید به این نکته توجه داشته باشید که در دفینه یابی یا گنج یابی مدرن علاوه بر اطلاعات در مورد علائم و نشانه ها، افراد به ابزار و وسایل مودرن نیاز دارند. تا بتوانند در زمان مناسب به اهداف خود برند. پیشنهاد می شود اگر نیاز به تهیه ابزار و دریافت اطلاعات در زمینه گنج یابی دارید از طریق سایت ها و شرکت های رسمی اقدام کنید.

 

برای مشاوره رایگان در مورد علائم ونشانه ها و خرید و فروش فلزیاب ها با کارشناسان ما در تماس باشید

آدرس کانال تلگرام محصولات و لیست قیمت محصولات  : @zarshenasan

تلگرام کارشناس آثار و نشانه ها : @karshenas_zarshenasan

شماره تماس کارشناس آموزش فلزیاب، خرید فلزیاب و تعمیر فلزیاب : ۰۹۱۹۷۹۷۷۳۷۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما